Przejdź do głównej zawartości

State Street

State Street

State Street to wiodący na świecie dostawca usług finansowych dla inwestorów instytucjonalnych. State Street jest globalną organizacją, z pełnym oddaniem służącą potrzebom rynków i klientów. Od momentu wejścia na europejski rynek w 1970 roku, firma mocno zaznaczyła swoją obecność i dzisiaj zatrudnia ponad 10,000 pracowników w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. Nasza wysoko ceniona kadra sprawia, że State Street może zaoferować klientom pełen zakres usług finansowych, w tym: obsługę i zarządzanie aktywami, kompleksowe usługi analityczne oraz obsługę transakcji.

Od początku działalności w Polsce, tj. od 2007 roku, firma odnotowała gwałtowny rozwój i obecnie zatrudnia blisko 6,000 specjalistów. Jej pracownicy świadczą szereg kompleksowych usług z zakresu obsługi inwestycji finansowych, w tym kompletną księgowość funduszy inwestycyjnych, obsługę instrumentów pochodnych, wycenę papierów wartościowych, sporządzanie sprawozdań finansowych oraz administrację funduszami hedgingowymi (wysokiego ryzyka). Otwarcie dwóch nowych biur w Polsce w ostatnich 5 latach (w Gdańsku i Krakowie) jednoznacznie podkreśla silny związek banku z Polską jak i plany na dalszy rozwój w tej lokalizacji.

Obecność State Street Foundation w Polsce umożliwia wielu organizacjom pozarządowym i instytucjom edukacyjnym pozyskanie grantów i realizowanie szeregu projektów o wpływie społecznym, realizowanych często przy pomocy programu wolontariatu pracowniczego.

Loading...