30 czerwca 2023 roku w zabytkowej Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa odbyła się uroczysta Gala 10-lecia Fundacji Stella Virium wraz z ogłoszeniem wyników jubileuszowej edycji Konkursu Gwiazda Możliwości. Był to wieczór pełen podziękowań, wspomnień, emocji i wzruszeń.
Poniżej lista Laureatów Konkursu Gwiazda Możliwości w poszczególnych kategoriach:
- Zwyciężająca pomimo barier - Monika Piaskowy
Niesamowita góralka mieszkająca w Poznaniu, chorująca na SM. Zawodowo związana z rozwojem regionalnym i wdrażaniem funduszy europejskich w województwie. - Wolontariuszka Wielkiego Serca - Liliia Zahnitko
Założycielka Stowarzyszenia Pracy Społecznej oraz Świetlicy Ukraińskiej mającej na celu twórcze zagospodarowanie czasu ukraińskiej młodzieży. - Bohaterska Uchodźczyni - Svitlana Pshenychna
Projekt Manager w EPAM Polska, organizatorka akcji EPAMisie, założycielka schroniska dla uchodźców. - Supra – Danuta Lech
Od 50 lat działa na rzecz Dąbrowskiego Stowarzyszenia Rodzin w kryzysie. Osoba o wielkim sercu, wielokrotnie nagradzana przez Prezydenta Dąbrowy za swoje działania.
Wręczono również statuetki Gwiazda Możliwości Wyróżnienie Publiczności dla:
- Magdy Dąbrowskiej (Wiceprezeska Zarządu Grupy Progres z 20-letnim doświadczeniem w sektorze HR. Popularyzatorka idei odpowiedzialnego biznesu i orędowniczka inicjatyw wspierających osoby z niepełnosprawnościami.),
- Andrzeja Janowskiego (Pomimo dużej niepełnosprawności żyje bardzo aktywnie, wspierając ON jako trener, organizator zawodów sportowych, Przewodniczący Powiatowej i Członek Krajowej Rady ds. ON),
- Iryny Gerasimovoi (Prowadzi wolontariat w zakresie wspierania i adaptacji ukraińskich kobiet mieszkających w Rzeszowie i okolicach).
Galę poprowadził Krzysztof Prystupa, aktor, Prezes Stowarzyszenia Trenerów Matrik, właściciel firmy szkoleniowej ViaMowa
Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal ngo.pl, niepelnosprawni.pl i magazyn Integracja.
Patronat Honorowy objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa – Pan Rafał Komarewicz.
Dziękujemy partnerom, bez których nie odbyłaby się gala:
- Heuresis - Outsourcing HR, Doradztwo, Studia i Szkolenia Biznesowe
- ViaMowa
- Walancik Kancelaria Adwokacka
- Darnet Social Media Marketing & Business Trainings
- Arpan Bhatia Photography
- „Małe Słowianki” z Centrum Młodzieży w Krakowie.
Każdy z nas zna kogoś takiego - odważni, niezłomni, ludzie, którzy pokonują swoje słabości i ograniczenia i z niespotykaną energią rozprzestrzeniają wokół siebie dobro działając na rzecz swoich społeczności. Tacy, którzy działają i nie oczekują w zamian pochwał, nagród, pomników. Cisi bohaterowie. Tacy, których znamy z osiedla, z pracy, z tego, że sami doświadczyliśmy od nich wsparcia. O nich chcemy mówić głośno, ich chcemy wyróżnić i nagrodzić tytułem Gwiazdy Możliwości.
W tegorocznej edycji Konkursu będziemy wybierać Laureatów w kategoriach
Wolontariusz Wielkiego Serca
To kategoria dedykowana ludziom bezinteresownym, mającym wielkie serca i angażującym się w pomoc innym.
Pandemia Covid-19 i wojna na Ukrainie pokazały, że w naszym kraju nie brakuje osób aktywnych, wrażliwych na krzywdę drugiego człowieka.
Zwyciężający Pomimo Barier
To kategoria dedykowana aktywnym osobom z niepełnosprawnością, które biorą los w swoje ręce. Pokazują innym jak mimo ograniczeń można uczynić życie pełniejszym. Swoją społeczną postawą, aktywnością i zaangażowaniem są przykładem i źródłem motywacji.
Bohaterska Uchodźczyni
To kategoria dedykowana kobietom, które swoją postawą wyróżniły się znacząco podczas tak trudnych wydarzeń w Ukrainie. Swoim działaniem inspirują, wspierają i motywują do odnalezienia się w nowej rzeczywistości.
PRZEBIEG KONKURSU GWIAZDA MOŻLIWOŚCI:
1.02-15.03.2023r.
Zbieranie zgłoszeń za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej www.stellavirium.org
16.03-19.03.2023r.
Weryfikacja zgłoszeń Kandydatów pod kątem poprawności danych. Ewentualne niejasności lub braki będą wyjaśniane przez Sekretariat Fundacji Stella Virium.
20.03-15.04.2023r.
Głosowanie na kandydatów, na stronie internetowej www.stellavirium.org
16.04-30.04.2023r.
Przekazanie profili Kandydatów kapitule Konkursu
1.05-30.05.2023r.
Głosowanie Kapituły
30.06.2023r.
Uroczysta Gala w trakcie której zostaną ogłoszeni Laureaci.
NAGRODY
Podążając za misją Fundacji oraz ideą Konkursu Finaliści otrzymają możliwość rozwoju własnych kompetencji w postaci szkolenia e-Learningu z wybranego zakresu tematycznego ufundowane przez Firmę Szkoleniową Heuresis oraz 4-godzinne szkolenie z Budowania Marki Osobistej ufundowane przez firmę Darnet Social Media Marketing & Business Trainings.
3 Laureatów wyłonionych przez kapitułę Konkursu zostanie uhonorowanych tytułem oraz statuetką Gwiazdy Możliwości w swojej kategorii. Ponadto laureaci otrzymają kompleksowy program rozwojowy ufundowany przez Firmę Szkoleniową Heuresis, 30-minutową biznesową sesję zdjęciową zawierającą 10 zdjęć i inne nagrody ufundowane przez Sponsorów.
KAPITUŁA
W gronie Kapituły zasiadają osoby znane z życia publicznego, autorytety z różnych dziedzin, których działalność społeczna oraz życie w duchu lifelong learning nawiązują do misji Fundacji oraz idei Konkursu:
Joanna Racewicz
Jerzy Górski
Janina Bąk
Angelika Wielgus-Lach
dr Michał Paluch
Więcej o Kapitule przeczytasz w zakładce "Kapituła".
PATRONAT HONOROWY
Konkurs jest objęty Patronatem Honorowym Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Rafała Komarewicza.
PATRONAT MEDIALNY
WSPIERAJĄ NAS M.IN.
Idea konkursu oraz statuetki Stella Virium (Gwiazda Możliwości), powstała w 2013, aby propagować przekonania o sile, pięknie i nieograniczonym potencjale każdego człowieka jako istoty uczącej się, rozwijającej swoje kwalifikacje przez całe życie, czerpiącej z różnorodnych zasobów swoich możliwości, wciąż przekraczającej ograniczenia własne i otaczającego ją świata. Naszym pragnieniem jest, aby osoby wyróżnione Statuetką stały się świadectwem siły ducha i umysłu, swoistym wzorem do naśladowania i inspiracją do poszukiwania nowych obszarów rozwoju.
Pierwsza edycja Konkursu Gwiazda Możliwości odbyła się 6 czerwca 2013 roku, a Gala Finałowa była wydarzeniem towarzyszącym pierwszemu Kongresowi Kwalifikacje.
W skład kapituły wchodzili m.in.: Kapitan Krzysztof Baranowski, Włodzimierz Leszczyński, prof. Grażyna Prawelska-Skrzypek.
Galę poprowadziła Marzena Rogalska, a statuetką Gwiazda Możliwości zostali wyróżnieni:
Jan Arczewski (kategoria Supra),
Michał Paluch (kategoria Edukacja),
Kazimierz Leśniewski (kategoria Biznes).
Więcej o pierwszej edycji przeczytasz tutaj
Jeśli w Twoim otoczeniu jest ktoś, kto powinien zostać zauważony i otrzymać wyróżnienie Gwiazdy Możliwości zgłoś go tutaj
15 kwietnia 2023 roku zakończył się etap głosowania internetowego w Konkursie Gwiazda Możliwości. Cieszył się on dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem – oddanych zostało 536 856 głosów! Doceniając ten fakt ustanowiliśmy dodatkową kategorię „Wyróżnienie Publiczności” dla osoby z najwyższą ilością głosów w danej kategorii. Uzyskanie wyżej wymienionego tytułu nie wyklucza z kandydowania o tytuł „Gwiazdy Możliwości”.
Doceniając wszystkie poruszające historie zdecydowaliśmy, niezależnie od uzyskanych głosów publiczności, aby kandydatury wszystkich nominowanych zostały przekazane do Kapituły celem ostatecznego wyboru Laureatów w trzech kategoriach. Ostatecznych zwycięzców poznamy 30 czerwca 2023 roku.
Wyróżnienie Publiczności w kategorii:
Wolontariusz Wielkiego Serca - Pani Magda Dąbrowska (129989 głosów)
Zwyciężający Pomimo Barier - Pan Andrzej Janowski (61960 głosów)
Bohaterska Uchodźczyni - Pani Iryna Gerasimova (2306 głosów)
Dagmara Skrobich
Wolontariusz Wielkiego Serca
Project management officer, psycholog.
Danuta Lech
Wolontariusz Wielkiego Serca
Pani Danuta od pięćdziesięciu lat pomaga najbardziej potrzebującym. Jest to osoba o wielkim sercu, która nie jest obojętna na ludzi. Większość swojego życia poświęciła na pomocy innym.
Dorota Gruszka
Wolontariusz Wielkiego Serca
Prezes Stowarzyszenia Widzieć, lider Szlachetnej Paczki, działalność społeczna i charytatywna na rzecz starszych, chorych, dzieci, marginalizowanych, uchodźców. Organizator imprez charytatywnych.
Iryna Shumara
Wolontariusz Wielkiego Serca
Od 10 lat aktywnie pomaga dzieciom i potrzebującym, zorganizowała projekty dla dzieci niepełnosprawnych i chorych na raka, działa na rzecz pomocy ludziom w Ukrainie, prowadzi grupę dla mam-migrantek.
Joanna Kmiecik
Wolontariusz Wielkiego Serca
Pani Joanna Kmiecik jest osobą otwartą. Dzięki Jej staraniom zostało w 2007 r. zarejestrowane Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin „Dar Serca”, w którym pełni funkcję prezesa.
Joanna Kościelnik
Wolontariusz Wielkiego Serca
Joanna jest współzałożycielką Fundacji KORA - Kobieca Oaza Rozmaitych Alternatyw, która zajmuje się działalnością społeczną, edukacyjną, kulturalną. Od wielu lat bezinteresownie angażuje się w pomoc innym.
Katarzyna Maciechowska
Wolontariusz Wielkiego Serca
Prowadzi przedsiębiorstwo społeczne, promuje i propaguje ideę ekonomii społecznej, tworzy miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami oraz akcje charytatywne, których odbiorcami są seniorzy.
Katarzyna Szafraniec - Witkowska
Wolontariusz Wielkiego Serca
Nauczyciel j. hiszpańskiego w ZSECH w Trzebini, opiekun szkolnego wolontariatu, społeczna aktywistka, patriotka, niezwykle skuteczna, wspierająca chorych, ubogich, Ukraińców, bezdomne zwierzęta.
Liliia Pylypchuk
Wolontariusz Wielkiego Serca
Mam wytwalosć i wiare w siebie, w ludzi. Robie to co lubie, lubie robic to co kocham...czyli pracowac z ludzmi.
Liliia Zahnitko
Wolontariusz Wielkiego Serca
Liliia Zahnitko jest 43 – letnia Ukrainką, która bezinteresownie poświęciła się pogłębieniu integracji imigrantów i uchodźców z Ukrainy. Postawiła na rozwój osobowy, w tym rozwijania talentów.
Magda Dąbrowska
Wolontariusz Wielkiego Serca
Wiceprezeska Zarządu Grupy Progres z 20-letnim doświadczeniem w sektorze HR. Popularyzatorka idei odpowiedzialnego biznesu i orędowniczka inicjatyw wspierających osoby z niepełnosprawnościami.
Magdalena Kolewińska-Kołdon
Wolontariusz Wielkiego Serca
Pani Magdalena Kolewińska-Kołdon jest nauczycielem dyplomowanym (pedagog szkolny, doradca zawodowy, specjalista zajęć rewalidacyjnych) a zarazem wolontariuszką o wielkim sercu.
Maria Zawadzka-Samoszuk
Wolontariusz Wielkiego Serca
Maria to osoba o niesamowitym sercu, która od 15 lat pomaga ludziom, organizacjom i zwierzętom. Pomaga mądrze, angażując innych tworzy szanse i możliwości. Wierzy, że "dobro to pomnażanie życia".
Marta Sawicka-Jaworska
Wolontariusz Wielkiego Serca
Marta Sawicka-Jaworska - aktywistka społeczna, koordynatorka pierwszego Punktu Pomocy Humanitarnej działającego w Kielcach i świadczącego pomoc rzeczową na rzecz Ukraińców przybywających do miasta.
Monika Sawińska
Wolontariusz Wielkiego Serca
Monika wierzy w to, że każdy człowiek Jest Skarbem. Kocha ludzi i to ją motywuje do pomocy potrzebującym. Jej aktywności wolontaryjne są bardzo wszechstronne.
Nataliia Khrystynko
Wolontariusz Wielkiego Serca
Młodszy Menedżer ds. zarzadzania projektami IT - szkoli ludzi w zakresie Zarzadzania Projektami, Design Thinking, finansach oraz z komunikacji miękkich, prowadzi warsztaty dla młodzieży i osób dorosłych.
Paweł Koza
Wolontariusz Wielkiego Serca
Jestem nauczycielem, wychowawcą i działaczem społecznym od lat zaangażowanym w działania charytatywne.
Sabina Pożarlik
Wolontariusz Wielkiego Serca
Bezinteresowna pomoc, ciepłe i otwarte serca, masa pozytywnej energii oraz zapał do działania, to tylko niektóre z cech naszej wolontariuszki Pani Sabiny Pożarlik.
Urszula Malinowska
Wolontariusz Wielkiego Serca
Działalność wolontarystyczna Pani Urszuli trwa już od wielu lat- skierowana jest do osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, a od marca 2022r. również obywatelom Ukrainy.
Veronika Matush
Wolontariusz Wielkiego Serca
Na odległości pomagam Ukrainie, działając w Toruńskim Sztabie Pomocy Ukrainie. Robię wszystko, co w mojej mocy dla zwycięstwa Ukrainy w tej okropnej wojnie.
Andrzej Janowski
Zwyciężający Pomimo Barier
Osoba o wielkim sercu. Pomimo dużej niepełnosprawności żyje b. aktywnie wspierając ON jako trener, organizator zawodów sport., Przewodniczący Powiatowej i Członek Krajowej Rady ds. ON.
Anna Wąsak
Zwyciężający Pomimo Barier
Anna Wąsak sama będąc chora, została współzałożycielką pierwszego w Polsce Stowarzyszenia Chorych na Układowe Zapalenia Naczyń "Vasculitis".
Bartosz Pałgan
Zwyciężający Pomimo Barier
Coach, rekruter, który pomimo nabytej z dnia na dzień niepełnosprawności wspiera innych. Jest przykładem na to, że zawsze można odzyskać siłę, motywację do działań, wyjść z opresji.
Bartosz Mrozek
Zwyciężający Pomimo Barier
Bartosz jest osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim, pasjonatem sportów extremalnych, multimedalistą Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim, licencjonowanym pilotem szybowcowym oraz pionierem jazdy terenowym pojazdem elektrycznym, którym był w 2021r na wyprawie w Himalaje.
Iwona Kowalska-Przybyła
Zwyciężający Pomimo Barier
Iwona Kowalska-Przybyła: z wykształcenia nauczycielka i terapeutka biofeedbaku, który prowadzi z pasji i serca do pomagania ludziom o specjalnych potrzebach. Prezeska fundacji "Odczaruj mnie proszę".
Juliusz (Julek) Zgliński
Zwyciężający Pomimo Barier
Łamacz schematów, tabu na temat niepełnosprawności. Pomimo młodego wieku, aktywnie działa w społeczności LinkedIN i nie tylko. Jest też mówcą i organizatorem konferencji "Powiem TAK" w Krakowie.
Katarzyna Rymaszewska
Zwyciężający Pomimo Barier
Będąc osobą z niepełnosprawnością od najmłodszych lat łamię bariery i obalam stereotypy, a w mojej codziennej pracy promuję pozytywny wizerunek osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy.
Magdalena i Marta Wróbel
Zwyciężający Pomimo Barier
Bliźniaczki, urodzone w roku 1984, które na co dzień udowadniają innym, że z niepełnosprawnością można pięknie żyć, realizować pasje, poznawać ludzi, obalać stereotypy, także wśród pracodawców.
Marcin Oleksy
Zwyciężający Pomimo Barier
Marcin Oleksy jest zawodnikiem Warty Poznań i reprezentacji Polski. Jako pierwszy amp futbolista w historii zdobył nagrodę Puskasa, którą FIFA przyznaje autorowi najładniejszego gola na świecie.
Monika Piaskowy
Zwyciężający Pomimo Barier
Niesamowita, choć nieuleczalnie chora kobieta z niepełnosprawnością. Pracująca mama, samodzielnie wychowująca syna, inspiruje jak łączyć różne role życiowe, osiągać sukcesy i aktywnie działać społecznie.
Tomasz Łukaszewski
Zwyciężający Pomimo Barier
Tomasz, pomimo swoich wielu ograniczeń fizycznych żyje… Pokazuje Światu, że można służyć, działać, tworzyć, będąc tak niesprawną fizycznie osobą.
Tomasz Jaszczur
Zwyciężający Pomimo Barier
Tomasz to sympatyczny ,pracowity, chętny do działania chłopak z autyzmem i sprzężeniami lat 24. Swoim zdobywaniem bardzo wielu doświadczeń w różnych rolach społecznych zadziwia, pokazując ile można.
Łukasz Matusik
Zwyciężający Pomimo Barier
Łukasz to człowiek o złotym sercu, który sam ze względu na swoją chorobę doświadczył wielu przykrych sytuacji. Jest m.in. założycielem pierwszej kobiecej drużyny narodowej Amp Footballu w Europie.
Iryna Gerasimova
Bohaterska Uchodźczyni
Nazywam się Iryna Gierasimowa. Jestem obywatelką Ukrainy. Prowadzę wolontariat w zakresie wspierania i adaptacji ukraińskich kobiet mieszkających w Rzeszowie i okolicach.
Kateryna Shukh
Bohaterska Uchodźczyni
Kateryna Shukh – psycholożka. W Ukrainie wspierała uchodźczynie z Donbasu. Zeszłej zimy sama musiała uciekać z bombardowanego Mariupola. Pomaga rodaczkom odzyskać kontrolę nad swoim życiem.
Niia Nikel
Bohaterska Uchodźczyni
Aktywistka, która wychowuje córkę z rzadką odmianą epilepsji. Była PR managerka z 12-letnim doświadczeniem; obecnie prowadzi studio kreatywnej koloryzacji włosów "Pryton Krasy", zarządza organizacją pozarządową "Epiprosvita" oraz pisze książkę o praktycznych umiejętnościach przetrwania w trudnych warunkach psychologicznych.
Oksana Shevchenko
Bohaterska Uchodźczyni
Uciekając od wojny przyjechałam do Torunia, teraz działam w Toruńskim Sztabie Pomocy Ukrainie, żeby pomóc takim uchodźcom, jak ja. Ale też, żeby pomóc mojej Ojczyźnie, która została zaatakowana.
Svitlana Pshenychna
Bohaterska Uchodźczyni
Gdy wybuchła wojna w Ukrainie, mieszkająca w okolicach Irpienia i Buczy Svitlana Pshenychna otworzyła schronisko dla uchodźców. Organizuje i angażuje się w wiele akcji charytatywnych.
Yuliia Prochukhan
Bohaterska Uchodźczyni
Od kiedy przyjechałam do Polski, działam w Toruńskim Sztabie Pomocy Ukrainie. Odpowiadam za to, żeby uchodźcy choć na chwilę się uśmiechnęli, a wolontariusze chcieli przyjść pomagać raz jeszcze.
Олена Дробітько
Bohaterska Uchodźczyni
Olena Viktorivna Drobitko, trenerka siatkówki, przebywa w Polsce wraz ze swoimi podopiecznymi, dla których z powodu trudnej sytuacji życiowej została tymczasowym opiekunem.
Joanna Racewicz
Mama, dziennikarka, prezenterka telewizyjna, autorka książek. Podczas swojej ponad 20-letniej działalności dziennikarskiej była związana z różnymi stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Prowadziła m.in. serwisy informacyjne takie jak: Panorama w TVP2 (1999–2006) i Panorama dnia w TVP Info (2013-2014). Była również gospodynią programu Reporter Polski i przeprowadzała wywiady w ramach cyklu Kobiecy punkt widzenia oraz w programie Po przecinku. W latach 2007-2010 dla stacji TVN prowadziła cykl Dom otwarty oraz współprowadziła Sekrety Mądrej Niani w TVN Style. Od 2018 związana z Polsat News jako prowadząca pasmo Nowy Dzień. Równocześnie jest wolontariuszką aktywnie zaangażowaną w pomoc Ukrainie, a także autorką książek, w których przelewa na papier historie spotkanych ludzi i porusza trudne, ale ważne tematy. Pośród publikacji Pani Joanny znajduje się m.in „Sypiając z prezesem”- historie kobiet w przemocowych związkach oraz „To nie kraj, to ludzie” - zbiór historii i relacji zebranych na granicy polsko-ukraińskiej na początku inwazji Rosji na Ukrainę, swoistym obrazem cichego bohaterstwa ludzi zaangażowanych w pomoc, na przekór okrucieństwom wojny.
Jerzy Górski
Sportowiec, legenda polskiego triathlonu i równocześnie symbol walki z własnymi słabościami. Zwycięzca prestiżowych zawodów Double Ironman z 1990 z Huntsville (USA), gdzie pokonał prawie 8 kilometrów pływania, 360 kilometrów jazdy rowerem i 84 kilometry biegu. Ukończył również morderczy bieg na 100 mil w Western State Endurance Run, a także trzydniowe zawody Ultraman World Championship w 1995 roku na Big Island. Uhonorowany m.in. brązowym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe przez Przewodniczącego Głównego Komitetu Kultury Fizycznej (1990) oraz tytułem „Olimpionika” przez Przegląd Sportowy i Urząd Kultury Fizycznej i Turystyki (1996), a także wyróżnieniem ONZ „Mistrz sportu, mistrz życia”. Pokonał trwające przez 14 lat uzależnienie od narkotyków, papierosów i alkoholu i stał się cenionym sportowcem. Na podstawie jego historii powstała książka "Najlepszy - gdy słabość staje się siłą" autorstwa Łukasza Grassa oraz film "Najlepszy" w reż. Łukasza Palkowskiego. Po zakończeniu kariery sportowej organizuje liczne zawody triathlonowe oraz biegi propagujące aktywny tryb życia.
Janina Bąk
Statystyczka, aktywistka, autorka strony JaninaDaily.com. Autorka bestsellerowej książki popularnonaukowej „Statystycznie rzecz biorąc. Czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby zdobyć Nobla”, która sprzedała się w liczbie ponad 120 000 egzemplarzy. Umie liczyć, opowiadać i opowiadać o liczeniu. Zgodnie z duchem long-life learning lubi uczyć ludzi, że ze statystyką można i należy się zaprzyjaźnić. Szkoliła takie firmy jak Google, Spotify, Ernst & Young, T-Mobile, Deloitte czy ING Bank Śląski – w Polsce i za granicą. Propaguje również kulturę wzajemnej życzliwości w sieci, a także walczy ze stygmatyzacją osób zmagających się z chorobami psychicznymi. W 2021 roku znalazła się w rankingu „100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków” magazynu „Newsweek”, a w 2022 otrzymała nagrodę Influencerka roku od magazynu „Wprost”.
Angelika Wielgus-Lach
Na co dzień pracuje w radiu RMF MAXX, gdzie czyta serwisy informacyjne. Poza tym prowadzi swój kanał na YouTube - Kulisy Sukcesu, gdzie przeprowadza wywiady z milionerami, miliarderami i celebrytami pytając ich o recepty na sukces. Miała przyjemność rozmawiać między innymi z dr Ireną Eris, Sobiesławem Zasadą, Rafałem Sonikiem, czy Margaret. Organizuje kongresy i konferencje dla kobiet biznesu oraz jest konferansjerką, zajmuje się prowadzeniem różnego rodzaju gal, wydarzeń biznesowych.
dr Michał Paluch
Laureat pierwszej edycji Konkursu Stella Virium (Gwiazda Możliwości) z 2013 roku w kategorii Edukacja. Pedagog, dydaktyk ogólny, trener kompetencji głębokich, doktor nauk społecznych w dziedzinie pedagogiki, instruktor, współautor książki pt. „Uwolnić szkołę z systemu klasowo- lekcyjnego”, redaktor naukowy monografii zbiorowej pt. Lekcje pokoju w czasie (po)wojennym” oraz inicjator i redaktor publikacji pt. „Słownik Wyrazów Ratujących Życie”. Wieloletni praktyk w dziedzinie liderstwa społecznego młodzieży i dorosłych, wyróżniony tytułem Mistrza Pedagogii nadanym przez Kapitułę Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, posiadacz odznaki „Jestem ZAPaleńcem” przyznawanej przez Zbigniewa Pełczyńskiego, założyciela Szkoły Liderów w Warszawie oraz honorowego Medalu 1200- lecia założenia miasta Cieszyna, przyznany przez jego włodarzy za działalność edukacyjną i społeczną w środowisku lokalnym.
Pozostałych Członków Kapituły poznacie wkrótce.
REGULAMIN KONKURSU GWIAZDA MOŻLIWOŚCI (EDYCJA 2023)
§ 1
Postanowienia ogólne
- Konkurs GWIAZDA MOŻLIWOŚCI (edycja 2023), zwany dalej „Konkursem”, jest organizowany przez Fundację Rozwoju Kwalifikacji STELLA VIRIUM z siedzibą w Krakowie ul. W. Syrokomli 11/8, 30-102 Kraków, wpisaną do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji i samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000457163, nr NIP: 6772374494, zwaną dalej „Organizatorem” lub „Fundacją”.
- Fundacja Rozwoju Kwalifikacji STELLA VIRIUM organizuje „Konkurs” w celu wyróżnienia ludzi, których kompetencje, możliwości, siła i determinacja mają wpływ na społeczeństwo w znaczeniu lokalnym, ale też globalnym. Konkurs ma służyć również wspieraniu idei podnoszenia kompetencji i zdobywania nowych kwalifikacji poprzez wykorzystanie w ciągu życia dostępnych systemów nauczania, tj.: formalnego, poza formalnego czy nieformalnego.
- Niniejszy Regulamin określa warunki i zasady Konkursu, prawa i obowiązki Organizatora oraz prawa i obowiązki osób biorących udział w Konkursie, Członków Kapituły, Sekretariatu i innych osób współpracujących przy organizacji Konkursu.
- Udział w Konkursie jest dobrowolny i nieodpłatny.
- Przez przystąpienie do Konkursu Uczestnik akceptuje w całości treść Regulaminu i zobowiązuje się do jego przestrzegania, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki udziału w Konkursie. Brak akceptacji regulaminu lub jakiejkolwiek jego części uniemożliwia wzięcie udziału w Konkursie i powoduje dyskwalifikację z udziału w Konkursie.
- Regulamin jest dostępny w siedzibie Organizatora (Fundacja Rozwoju Kwalifikacji STELLA VIRIUM, ul. W. Syrokomli 11/8, 30-102 Kraków) oraz na stronie internetowej http://www.stellavirium.org, której właścicielem jest Organizator.
- Użyte w niniejszym Regulaminie sformułowania oznaczają:
- Organizator - Fundacja Rozwoju Kwalifikacji STELLA VIRIUM z siedzibą w Krakowie ul.W. Syrokomli 11/8, 30-102 Kraków, wpisana do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji i samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000457163, nr NIP: 6772374494
- Konkurs - Konkurs GWIAZDA MOŻLIWOŚCI (edycja 2023) zorganizowany w celu wyróżnienia ludzi, których kompetencje, możliwości, siła i determinacja mają wpływ na społeczeństwo w znaczeniu lokalnym, ale też globalnym, mający służyć również wspieraniu idei podnoszenia kompetencji i zdobywania nowych kwalifikacji poprzez wykorzystanie w ciągu życia dostępnych systemów nauczania, tj.: formalnego, poza formalnego czy nieformalnego
- Uczestnicy - osobyfizyczne, która posiadają pełną zdolność do czynności prawnych, obywatele polscylub osoby legalnie przebywające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które zgłosiły swój udział w Konkursie bądź zostałyzgłoszoneprzez inne osoby, zgodnie z wymaganiami opisanymi w niniejszym Regulaminie.
- Uczestnicy Finaliści -15 osób wyłonionych w głosowaniu publicznym spośród Uczestników, po 5 osób w każdej z kategorii Konkursu
- Uczestnicy Laureaci - 3 osoby wyłonione spośród Uczestników Finalistów przez Kapitułę Konkursu po 1 osobie w każdej z kategorii Konkursu
§ 2
Warunki i zasady Konkursu i nagrody GWIAZDA MOŻLIWOŚCI
- Organizator ustanawia tytuł oraz statuetkę GWIAZDA MOŻLIWOŚCI w trzech kategoriach konkursowych: Wolontariusz Wielkiego Serca, Zwyciężający Pomimo Barier, Bohaterska Uchodźczyni.
- Nagroda zostanie przyznana osobom, które w sposób szczególny i możliwy do potwierdzenia wyróżniają się i wpisują się w założenia formalno - merytoryczne jednej z kategorii.
- Prace nad wyłonieniem zwycięzców odbywają się w trzech etapach. W pierwszym, trwającym od 1 lutego 2023 r.do 15 marca 2023 r.uczestnicy zgłaszani są przy użyciu formularzy dostępnych na stronie internetowej Konkursu: http://www.stellavirium.org. W drugim etapie, od opublikowania Listy Uczestników do 15 kwietnia 2023 r., następuje merytoryczna ocena zgłoszeń oraz publiczne głosowanie na stronie internetowej w poszczególnych kategoriach, w wyniku którego zostanie wyłonionych 15 Uczestników Finalistów. W trzecim etapie, od 1 maja 2023r. do 30 maja 2023 r., KapitułaKonkursu spośród 15 Uczestników Finalistów (po 5 Finalistów w każdej kategorii) wybierze 3 Uczestników (po 1 Laureacie w każdej kategorii).
§ 3
Warunki i zasady uczestnictwa w Konkursie GWIAZDA MOŻLIWOŚCI
- Uczestnikiem Konkursu GWIAZDA MOŻLIWOŚCI, dalej zwanym„Uczestnikiem”, może być każda osoba fizyczna, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych, obywatel polski lub osoba legalnie przebywająca na terytorium Rzeczypospolitej Polski.
- Praw uczestnictwa w Konkursie, jak i praw oraz obowiązków z nim związanych, w tym także prawa do żądania wydania uzyskanej w Konkursie nagrody czy innych roszczeń związanych z udziałem w Konkursie, Uczestnicy nie mogą przenosić na inne osoby bez uprzedniej pisemnej zgody Organizatora. Uczestnicy ponoszą we własnym zakresie koszty udziału w uroczystej Gali wręczenia wyróżnień i nagród.
- W Konkursie mogą brać udział osoby, które są niekarane.
- Do żadnej z kategorii Konkursu nie mogą kandydować:
- Członkowie Kapituły
- Członkowie Zarządu Fundacji Rozwoju Kwalifikacji STELLA VIRIUM
- Członkowie zespołu organizującego Konkurs
- Członkowie firm Sponsorskich.
§ 4
Zasady zgłaszania
- W celu wzięcia udziału w Konkursie Uczestnik musi wypełnić formularz zgłoszeniowy z podaniem wskazanych tam danych, który będzie zamieszczony na stronie Fundacji Stella Virium https://stellavirium.org/ w dedykowanej zakładce. Uczestnik zobowiązany będzie potwierdzić zapoznanie się z regulaminem.
- Zgłoszenie kandydatury Uczestnika może nastąpić tylko w jednej Kategorii Konkursowej.
- Dopuszcza się, aby Uczestnika zgłaszała osoba trzecia. W takim przypadkuzgłaszający wypełnia formularz znajdujący się na stronie internetowej Konkursu. Następnie Sekretariat Konkursu nawiązuje kontakt ze zgłoszoną osobą i prosi o wyrażenie przez kandydata na Uczestnika zgody na udział w Konkursie oraz zgody na udostępnienie i przetwarzanie jego danych osobowych oraz wizerunku. Zgoda może zostać wyrażona w formie pisemnej bądź za pośrednictwem e-mail zawierającym zeskanowane zgody. W przypadku braku odpowiedzi do 7 dni kalendarzowychod pierwszej próby kontaktu następuje odrzucenie kandydatury.
- Osoba trzecia, która zgłasza Uczestnika oświadcza, że poinformowała osobę, którą zgłosiła do Konkursu i że osoba ta wyraża zgodę na zgłoszenie jej kandydatury.
- Wszystkie inne formy zgłaszania kandydatów nie będą brane pod uwagę.
§ 5
Kryteria oceny
- Podstawą wyboru w każdej kategorii będą poniższe kryteria:
- Kryteria oceny Uczestników jako kandydatów do nagrody GWIAZDA MOŻLIWOŚCI w kategorii Wolontariusz Wielkiego Serca:
- Zaangażowanie
- Innowacyjność
- Kreatywność działań
- Skuteczność działań
- Współpraca partnerska
- Kryteria oceny Uczestników jako kandydatów do nagrody GWIAZDA MOŻLIWOŚCI w kategorii Zwyciężający Pomimo Barier:
- Historia życia
- Doświadczenie zawodowe
- Historia osiągnięć
- Dowody poświadczające osiągnięcia
- Kryteria oceny Uczestników jako kandydatów do nagrody GWIAZDA MOŻLIWOŚCI w kategorii Bohaterska Uchodźczyni:
- Historia życia i trudnych doświadczeń
związanych z wojną w Ukrainie rozpoczętąw 2022 r. - Działania po wybuchu wojny/ działania na rzecz rodaków - związane z wojną w Ukrainie rozpoczętą w 2022 r.
- Do oceny Uczestników bierze się również pod uwagę główne cele Konkursu określone w §1 pkt.2niniejszego Regulaminu.
§ 6
Przebieg konkursu
- Konkurs będzie przebiegał w 3 etapach.
- Pierwszy etap Konkursu - rejestracja zgłoszeń - będzie się odbywać poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej Organizatora http://www.stellavirium.orgw terminie od 1.02.2023 r. do 15.03.2023 r.
- Kandydaci, których formularze w trakcie rejestracji nie będą kompletne, będą proszeni o ich uzupełnienie. Termin na uzupełnienie braków wynosi 7 dni od poinformowania kandydata o brakach drogą e-mail. Nieuzupełnienie braków w tym terminie powoduje odrzuceniekandydatury.
- Sekretariat ma prawo do odrzucenia kandydatury, która nie będzie spełniać podstawowych kryteriów formalnych i merytorycznych w danej kategorii konkursu.
- Ocena formalna i merytoryczna Uczestników pod względem spełnienia kryteriów formalnych, dokonywana będzie przez Sekretariat Konkursu.
- W przypadku braku zgłoszeń spełniających kryteriaokreślone w niniejszym Regulaminie, Fundacja ma prawo wskazać kandydatów zgodnie z przyjętymi wymaganiami, którzy będą brać udział w konkursie.
- Drugi etap Konkursu - głosowanie publiczne otwarte- będzie się odbywać na stronie internetowejFundacji - w terminie od opublikowania kandydatur na stronie internetowej Konkursu do dnia 15.04.2023 roku.
- W wyniku głosowania otwartego,wyłonionych zostanie po 5 kandydatów w każdej kategorii, którzy uzyskali największą ilość głosów- łącznie 15 Uczestników Finalistów. Profile wyłonionychkandydatów zostaną przekazane Kapitule. Kapituła Konkursu wyłoni 3 Laureatów nagrody Gwiazda Możliwości w odniesieniu do danej kategorii zgodnie z §8 Regulaminu.
- Celem prawidłowej oceny kandydatur Uczestników, dopuszcza się przeprowadzenie przez Organizatora, Sekretariat lub Kapitułę Konkursu rozmów z osobami trzecimi, które mogą potwierdzićzasadność kandydatury Uczestnika. Celem weryfikacji jest uniknięcie decyzji bazującej wyłącznie na jednostronnej deklaracji, co do danego osiągnięcia. Działanie to ma na celu dbałość o wizerunek i prestiż Finalistów, Laureatów, Sponsorów, Organizatora Konkursu i Mecenasów tego przedsięwzięcia. Uczestnicy przystępując do Konkursu niniejszym wyrażają zgodę na dokonanie takiej weryfikacji z osobami wskazanymi przez Uczestników lub przez osoby zgłaszające nominację Uczestnika.
- Nazwiska Uczestników Finalistów zostaną ogłoszone podczas Gali wręczenia nagród, planowanej na dzień 30.06.2023 roku.
- Uczestnicy Finaliści odpowiednio wcześniej będą powiadamiani o nominacji, w celu zapewnienia ich obecności na Gali wręczenia nagród, bądź zapewnienia obecności innych osób, które w ich imieniu będą odbierać nagrody.
- Każdy Laureat w poszczególnej kategorii zdobywa wyróżnienie w swojej kategorii i otrzymuje statuetkę, pamiątkowy dyplom Gwiazda Możliwości oraz nagrodę jeśli zostanie ufundowana przez Sponsorów.
- Informacja na temat Listy Laureatów jest poufna aż do momentu odczytania nazwisk Laureatów na Gali Konkursu planowanej w dniu 30.06.2023 r. W przypadku przesunięcia terminu Gali Konkursu na termin późniejszy, Lista Laureatów pozostaje poufna aż do momentu odczytania nazwisk Laureatów na Gali Konkursu w tym późniejszym terminie bądź w przypadku podjęcia przez Organizatora decyzji o rezygnacji z przeprowadzenia Gali, w terminie wskazanym przez Organizatora jako data upublicznienia Listy Laureatów. Za poufność informacji odpowiedzialność bierze Organizator i Sekretariat Konkursu oraz Kapituła Konkursu.
- Nad całością Konkursu, w każdym jego wymiarze, czuwa Organizator Konkursu.
§ 7
Regulamin prac Sekretariatu Konkursu GWIAZDA MOŻLIWOŚCI
- Sekretariat Konkursu jest organem powołanym w celu wsparcia organizacyjnego Konkursu, a także wsparcia Członków Kapituły w ich pracy.
- W celu sprawnej realizacji zadań związanych z przeprowadzeniem Konkursu, Sekretariat Konkursu jest odpowiedzialny za przepływ informacji pomiędzy Organizatorem a Uczestnikami oraz pomiędzy Organizatorem a Kapitułą Konkursu.
- Do zadań Sekretariatu należyw szczególnościprzygotowanie i zamieszczenie na stronie Konkursuwww.stellavirium.org lub innej stronie do tego przeznaczonej: harmonogramu działań, formularzy zgłoszeniowych dla Uczestników oraz informacji na temat Konkursu, przetwarzanie w imieniu Administratora danych osobowych kandydatów, Uczestników, członków Kapituły, Sponsorów Konkursu.
- Sekretariat Konkursu jest odpowiedzialny za realizację zadań na każdym etapie Konkursu, a na poszczególnych etapach w szczególności za:etap I - zebranie i formalna weryfikacja nadesłanych kandydatur Uczestników; etap II - merytoryczna weryfikacja nadesłanych kandydatur Uczestników; etapIII - zebranie i przekazanie profilów Uczestników, którzy uzyskali najwyższą ilość głosów, do Kapituły Konkursuoraz wsparcie Kapituły w jej działaniach.
- Do zadań Sekretariatu należy takżekontakt z Uczestnikami a w późniejszym okresie z Uczestnikami Finalistami oraz Uczestnikami Laureatami Konkursu.
- Obowiązkiem Sekretariatu jest uzupełnienie dokumentacji o informacje zebrane podczas weryfikacji, które mogą mieć wpływ na wyniki Konkursu.
- Zabrania się członkom SekretariatuKonkursu udzielania Uczestnikom oraz osobom trzecim informacji związanych z przebiegiem Konkursu, a w szczególności prac Sekretariatu, Organizatora, Kapituły.
- Prace Sekretariatu odbywają się w oparciu o niniejszy Regulamin, przepisy obowiązującego prawa oraz polecenia Organizatora.
- DecyzjeSekretariatu sąostateczne, nie przysługuje od nich odwołanie.
§ 8
Regulamin prac Kapituły Konkursu GWIAZDA MOŻLIWOŚCI
- Kapituła jest organem niezależnym, niezawisłym, powołanym do wyłonienia Laureatów Konkursu, a praca na rzecz Konkursu jest honorowa i nieodpłatna.
- W skład Kapituły wchodzi 5 osób, będących specjalistami w różnych dziedzinach. Dobór członków Kapituły jest działaniem przemyślanym, korespondującym z ideałami Fundacji a tym samym z misją nagrody.
- Fundacja wybiera członków Kapituły Konkursu oraz Honorowego Przewodniczącego Kapituły Konkursu.
- Członkowie Kapituły zobowiązani są do podejmowania decyzji w sposób jasny, przejrzysty, obiektywny i bezstronny.
- Decyzja Kapituły Konkursu w przedmiocie wyboru Uczestników Laureatów Konkursu jest ostateczna, wiążąca i nie przysługuje od niej odwołanie.
- Członek Kapituły ma prawo do wycofania się z prac Kapituły, jeśli nabierze przeświadczenia, że zachodzą okoliczności mogące podważyć bezstronność jego oceny. Członek Kapituły, który ze względów losowych będzie musiał zrezygnować z tej funkcji, zobowiązuje się do wskazania osoby, która go zastąpi.
- Praca Kapituły polega na analizie sylwetek Uczestników Finalistów w oparciu o dokumentację przekazaną przez Sekretariat Konkursu, celem wyłonienia Laureatów Konkursu w poszczególnych kategoriach. W przypadku konieczności uzyskania dodatkowych informacji lub wyjaśnień dotyczących sylwetki danego Uczestnika, Członkowie Kapituły mogą kontaktować się z danym Uczestnikiem osobiście lub telefonicznie bądź też za pośrednictwem Sekretariatu Konkursu lub Organizatora.
- Przy ocenie Uczestnika członkowie Kapituły mogą wziąć pod uwagę również inne kryteria, zgodnie z duchem Konkursu i z własnym swobodnym uznaniem, jednakowoż nie wychodzące poza ramy ideowe Konkursu stworzone przez Organizatora.
- W celu osiągnięcia miarodajnych wyników oceny merytorycznej, zostanie wdrożona procedura oceny punktowej, oznacza to, że w obrębie danej kategorii członek Kapituły będzie mógł przyznać maksymalnie 100 punktów przypisując je do 3 kandydatów.
- Decyzje Kapituły zapadają większością punktów. W przypadku równej liczby głosów/punktów, decyduje głos Honorowego Przewodniczącego Kapituły Konkursu.
- Przewiduje się możliwość uczestnictwa i głosowania członków Kapituły na odległość.
- Zabrania się Członkom Kapituły udzielania Uczestnikom Konkursu oraz osobom trzecim informacji związanych z przebiegiem prac Kapituły.
- Decyzje Kapituły są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.
- Szczegółowy sposób prac Kapituły wygląda następująco:
- Każdy z Członków Kapituły otrzymuje od Organizatora przekazany przez Sekretariat pełen zestaw informacji na temat Uczestników Finalistów w formie dokumentacji zgłoszeniowej oraz protokołów z głosowania internetowego, w wyniku którego zostało wyłonionych po 5 Uczestników w każdej kategorii.
- Członkowie Kapituły mają prawo wyboru Laureatów spośród Uczestników Finalistów, na podstawie samodzielnie podejmowanych decyzji. Warunkiem uznania tych decyzji jest sformułowanie pisemnego uzasadnienia wyboru danej kandydatury wg przedstawionego przez Organizatora formularza, który stanowi integralną część niniejszego Regulaminu. Po przyznaniu punktów każdy Członek Kapituły tworzy ranking kandydatur, Uczestników Finalistów, który jest przekazywany do Sekretariatu Konkursu wraz z uzasadnieniem wyboru.
- Pisemne uzasadnienie wyboru wymagane jest dla najlepszej kandydatury.
- Dane uzyskane od poszczególnych członków Kapituły trafiają do Sekretariatu Konkursu w celu zsumowania ich i na tej podstawie utworzenia ostatecznego rankingu Uczestników Finalistów.
- Po dokonaniu wyboru Laureatów przez Członków Kapituły oraz po wykonaniu części administracyjnej przez Sekretariat Konkursu, powstaje protokół - Lista Laureatów, który jest dokumentem poufnym, aż domomentu odczytania nazwiskpodczasuroczystej Gali wręczenia Nagród GWIAZDA MOŻLIWOŚCI. Protokół podpisuje Honorowy Przewodniczący Kapituły, a w razie niemożliwości podpisania protokołu przez niego, protokół podpisuje Organizator.
§ 9
Warunki i zasady wykorzystanie własności
i wizerunku uczestników Konkursu GWIAZDA MOŻLIWOŚCI
- W celu promocji idei Konkursu oraz sylwetek Uczestników Finalistów Organizator uzyskuje prawo do nieodpłatnego umieszczenia nadesłanych podstawowych informacji zawartych w Formularzu zgłoszeniowym w szczególności imię, nazwisko, wiek, zawód, działalność, osiągnięciaoraz do wykorzystania wizerunku, w szczególności poprzez opublikowanie dołączonych do zgłoszenia zdjęć tych osób na stronach https://stellavirium.org, portalach społecznościowych Organizatora, materiałach drukowanych, wideo, w prasie, telewizji przez czas nieoznaczony.
- Organizator uzyskuje prawo do publikowania danych osobowych oraz zdjęć promujących Konkurs oraz w materiałach pokonkursowych, na zasadach opisanych w ust. 1 niniejszego paragrafu.
- Organizator zastrzega sobie prawo podawania do publicznej wiadomości listy Uczestników Finalistów i Laureatów wraz z uzasadnieniem nominacji (w szczególności w informacjach prasowych, stronach internetowych, mediach) na zasadach opisanych w ust. 1 niniejszego paragrafu.
- Organizator zastrzega sobie prawo do fotograficznej i audiowizualnej rejestracji Konkursu, w szczególności Gali wręczenia Nagród GWIAZDA MOŻLIWOŚCIoraz jej prezentacji w materiałach promocyjnych i sprawozdawczych związanych z organizowanym Konkursem, aUczestnik zgadza się na nieodpłatną publikację jego wizerunkuutrwalonego podczas Gali wręczania nagród.
§ 10
Postanowienia końcowe
- Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem otwarcia Konkursu.
- Zgłoszenie do udziału w Konkursie oznacza zgodę na przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych podanych w formularzach i kartach zgłoszenia zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO.
- Administratorem danych osobowych pozyskanych w związku z organizacją Konkursu jest Fundacja Rozwoju Kwalifikacji STELLA VIRIUM, ul. W. Syrokomli 11/8, 30-102 Kraków, KRS nr: 0000457163. Przystąpienie do konkursu oznacza wyrażenie przez Uczestnika zgody na przetwarzanie danych osobowych pozyskanych w związku z organizacją Konkursu. Wyrażenie zgody na przetwarzane danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne celem wzięcia udziału w Konkursie.
- Dane osobowe Uczestnika Konkursu będą przetwarzane na podstawie przepisów prawa oraz będą wykorzystywane w celach niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia organizowanego Konkursu i jego rozstrzygnięcia oraz realizacji zadań statutowych Fundacji.
- Dane osobowe Uczestnika Konkursu będą przetwarzane przez okres trwania Konkursu lub do czasu wycofania się z udziału w Konkursie, a następnie archiwizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
- Organizator nie zamierza przekazywać danych osobowych Uczestnika do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
- Uczestnikom i osobom, których dane dotyczą w szczególności członkom Sekretariatu, Kapituły i Sponsorom Konkursu przysługuje prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania. Przysługuje także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj.: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
- Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz ich brak uniemożliwia wzięcie udziału w Konkursie.
- Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania udostępnionych danych osobowych w zakresie publicznej promocji i sprawozdawczości Konkursu.
- W ramach przystąpienia do Konkursu Uczestnik oświadcza, że: przysługują mu prawa dysponowania zdjęciami zawierającymi wizerunek Uczestnika.
- Nazwa, marka, logo, domena internetowa Konkursu są własnością Organizatora Konkursu
i podlegają ochronie prawnej na podstawie odpowiednich przepisów prawa. - Organizator jest uprawniony do zmian postanowień niniejszego Regulaminu. Dotyczy to w szczególności terminów poszczególnych czynności konkursowych oraz zmian specyfiki nagrody.
- Zmieniony Regulamin obowiązuje od czasu opublikowania go na stronie https://stellavirium.org.
- Organizator zastrzega sobie prawo do przerwania, odwołania, zmiany terminu Konkursu bez podania przyczynyw każdym czasie
- W sprawach spornych decyzja Organizatora jest ostateczna i zastępuje decyzje Sekretariatu oraz Kapituły.
Akceptuję niniejszy regulamin i zobowiązuję się go przestrzegać
………………………………..
Data, czytelny podpis