Przejdź do głównej zawartości

Projekt Pomocna Dłoń nabiera tempa!

18 czerwca 2021

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy State Street w roli trenerów, uczestnicy zdobywają nową wiedzę i umiejętności! Bezpłatne szkoleniach on-line kładą nacisk na praktyczne wykorzystanie wiedzy a ponadto są prowadzone w niezwykle przyjaznej atmosferze!

Za nami już 9 z 14 szkoleń z modułu podstawowego, a uczestnicy z pełnym zaangażowaniem pochłaniają nową wiedzę.

Szkolenia komputerowe, zarządzanie budżetem domowym

Część szkoleń w ramach tego modułu została poświęcona szkoleniom komputerowym. Uczestnicy nauczyli się podstawowej obsługi pakietu MS Office. Zapoznali się również z jedną z głównych aplikacji wykorzystywanych przez wiele firm do zarządzania wirtualnymi spotkaniami - aplikację WebEx.

Zdobytą wiedzę uczestnicy mogą wykorzystać nie tylko w kontekście zawodowym, ale również w życiu prywatnym m. in. do zarządzania budżetem domowym. Specjalne szkolenie na ten temat ma pomóc skutecznie nim zarządzać i podpowie jak generować dodatkowe oszczędności. Razem z prowadzącą uczestnicy stworzą proste zestawienie wydatków. Dzięki niemu będą mogli sprawdzić stan swoich finansów.

Jak poruszać się po rynku pracy

Duża część szkoleń została skoncentrowana na tematyce poruszania się po rynku pracy. Trenerzy podzielili się tajnikami na co zwracać uwagę budując swoje CV, jak podkreślać swoje mocne strony, gdzie szukać ofert pracy oraz jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej i jak się na niej zaprezentować. Uczestnicy zdobyli również wiedzę na temat praw pracownika i podstaw prawa pracy, a także omówili różne typy mediów społecznościowych w kontekście rynku pracy - dowiedzieli się o bezpieczeństwie w sieci i nauczyli się jak wykorzystać media społecznościowe, żeby wypromować własną działalność.

Rozwijanie kompetencji miękkich

W pakiecie szkoleń podstawowych nie zabrakło również praktycznych zajęć z zakresu kompetencji miękkich. Są one niezmiernie ważnymi obszarami rozwoju osobistego, przynoszącymi wymierne korzyści na rynku pracy. Wśród nich: nauka podstaw komunikacji, budowanie pewności siebie i własnej marki i radzenie sobie ze stresem. Trenerzy zaopatrzyli uczestników w niezbędną wiedzę oraz skuteczne narzędzia pomocne w rozwijaniu pewności siebie, wytłumaczyli również jak zidentyfikować objawy i rodzaje stresu oraz jak ta świadomość pomaga pokonać stres, a tym samym – działać skuteczniej w trudnych sytuacjach. Uczestnicy dowiedzieli się również czym jest kanał komunikacji, jak świadomie dobierać go do sytuacji, w której się znajdujemy. Przyjrzeli się sytuacjom, w których komunikacja z rożnych względów kończy się niepowodzeniem i zastanowili się, dlaczego tak się dzieje i jak można temu przeciwdziałać.

Stawiamy na różnorodność

Pakiet szkoleń zakończy się dyskusją o różnorodności naszego społeczeństwa, sile tolerancji oraz jak oba te czynniki wpływają na nasze życie. Co możemy zrobić, aby z różnic stworzyć zalety, które przyczynią się do wzmocnienia więzi społecznych.

Wierzymy, że uczestnicy znajdą coś interesującego dla siebie w każdym z omawianych tematów i dzięki temu będą bardziej skuteczni zarówno w życiu osobistym jak i na rynku pracy. A kolejny moduł szkoleń – tych opcjonalnych, dobranych indywidualnie przez każdego uczestnika już w lipcu!

Dziękujemy wolontariuszom!

Dziękujemy trenerom State Street za ich ogromne zaangażowanie i profesjonalizm w przekazywaniu wiedzy: Magdalena Urbanik, Ula Miłek, Patrycja Lenik i Dominika Grzegorczyk Łukasz Drozdowski, Anna Górska, Marcin Kreczkowski, Katarzyna Socha, Ewa Ocwieja, Anna Siekacz, Beata Kania, Joanna Wojciechowska, Anna Solak, Marta Pałysiewicz, Lidia Swiatkiewicz, Monika Lis, Dorota Przybek, Kinga Węglarz.

Wstecz
Udostępnij:
Loading...