Przejdź do głównej zawartości

Jakie są zalety pracy w korporacji?

19 maja 2020

Wiele osób stawiających swoje pierwsze kroki na rynku pracy decyduje się, a przynajmniej poważnie myśli, o korporacji. Oferty pracy w takich międzynarodowych kolosach kuszą swoich potencjalnych pracowników szerokim wachlarzem bonusów czy dodatków, często niedostępnych w pracach w rodzimych firmach. Jako fundacja chcemy Wam przybliżyć parę zalet pracy w korporacji, jako że nasze projekty takie jak Career Turn, Barriers Breaking Opportunity czy ostatni Career Boost – są mocno nakierowane na zatrudnienie naszych podopiecznych właśnie w tych miejscach.

Corpo–rat

Dlaczego tak, a nie korpo–szczur? Ano właśnie, dlatego że język angielski to absolutny "must" w korporacjach, jako że pracujemy w międzynarodowym gronie i inaczej ciężko byłoby się komunikować. Określenie dosyć obraźliwe, wzięło się stąd, że będąc "linowym" pracownikiem w organizacji międzynarodowej, wykonuje się tą samą pracę…dużo pracy. Jest się trybikiem w maszynie, a dosyć oczywistym jest, że im bardziej złożona maszyna tym trybików więcej. Korporacje to bardzo duże i złożone maszyny – ot cała filozofia. Taka praca nie jest oczywiście dla każdego, ale wiele osób odnajduje się w tego typu codziennym, tym samym wykonywaniu obowiązków. Nam jako fundacji niezbyt podoba się to określenie, właśnie z wyżej wymienionych oczywistości. Jak to się mówi: "każdemu według potrzeb" i tego się trzymajmy.

Dużo w zamian

Organizacje międzynarodowe swoim "futrzastym milusińskim" oferują masę bardzo atrakcyjnych benefitów, niektórych wprost, a niektórych jako bonus wynikający z pracy w ogromnym środowisku. Wybrałem te, które uważam są najbardziej atrakcyjne – nie ukrywam, w ramach przygotowywania tego artykułu, opierałem się na swoim odczuciu: "kurcze, fajnie". Myślę jednak, że wielu z Was czytając ten wpis ma podobne odczucia. Do dzieła:

  • Po pierwsze – stabilizacja finansowa. Wypłata zawsze na czas, nie musisz się martwić o nieopłacone rachunki. Często też możesz liczyć na bonusy i premie.
  • Ubezpieczenie zdrowotne i składki emerytalne są przeważnie wliczone w wynagrodzenie.
  • Większa możliwość awansu…jeśli się jest naprawdę dobrym w swoim fachu to możliwości "wskoczenia" na wyższe stanowisko jest wiele.
  • Kursy i szkolenia, które zapewnia pracodawca, aby podnosić kwalifikacje – to jeden z moich ulubionych punktów.
  • Możliwość transferu – w zależności od firmy do innego miasta lub nawet państwa. Jeśli marzysz o pracy zagranicą, korporacja może być strzałem w dziesiątkę!
  • Możliwość współpracy z najlepszymi specjalistami w danej branży, nauka od nich to wielki plus!

Jak widzimy charakterystyka pracy w korporacji wygląda bardzo kusząco. Oczywiście jak w każdej pracy znajdą się i minusy, niemniej jednak nawet w "wymarzonych" pracach nie wszystko jest różowe i posypane złotymi gwiazdkami. Naszym zdaniem bilans za i przeciw jest bardzo pozytywny na korzyść pracy w międzynarodowej organizacji, dlatego zachęcamy gorąco wszystkich szukających swojej ścieżki kariery do zainteresowania się programami Career Turn, Bariers Breaking Opportunity i Career Boost.

Wstecz
Udostępnij:
Loading...