Przejdź do głównej zawartości

Historia sukcesu uczestniczki projektu Barriers Breaking Opportunity

25 maja 2021

25.05.2021

Gabriela Zembrzycka – Gnat to bohaterka dzisiejszej historii sukcesu! Uczestniczka projektu Barriers Breaking Opportunity mieszka we Wrocławiu i obecnie pracuje na stanowisku księgowej ds. funduszy w firmie State Street Polska.
Jaka jest jej historia, co dał jej udział w projekcie Barriers Breaking Opportunity? Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się dzięki pracownikom firmy State Street, którzy przeprowadzili wywiad z Gabrielą.

Zapraszamy!

Pracownik State Street: Gabrielo, jak dowiedziałaś się o projekcie BBO i co przekonało Cię do wzięcia udziału?

Gabrysia: O projekcie BBO Fundacji Stella Virium we współpracy ze State Street dowiedziałam się od mojej przyjaciółki z Krakowa. Na początku stycznia 2020 roku i po 9 latach pracy poza korporacją, bezskutecznie próbowałam wrócić na rynek pracy. Przez sytuację związaną z pandemią COVID-19 wszystkie procesy rekrutacyjne, w których brałam udział zostały wstrzymane, a opieka nad dzieckiem w trybie zdalnego nauczania nie sprzyjała mojej dyspozycyjności. W sierpniu 2020 roku wysłałam swoje zgłoszenie do programu i po pozytywnej rekrutacji miesiąc później rozpoczęłam szkolenia.

Pracownik State Street: Czy możesz po krótce przedstawić, jak przebiegał projekt? W jakich szkoleniach wzięłaś udział?

Gabrysia: Wszystkie zajęcia odbywały się w trybie zdalnym przy użyciu nowoczesnych aplikacji. Projekt pozwolił mi na przypomnienie i pogłębienie wiedzy przydatnej do pracy w korporacji (Business Communication, Stress Management, IT in Financial World, Mental Health, Job Market, Ms Office, Business English). Wszystkie szkolenia były prowadzone w języku angielskim przez sympatycznych, otwartych na pomoc wolontariuszy/pracowników firmy State Street.
Nie były to żadne nudne wykłady, bardziej warsztaty - wszyscy byliśmy zaangażowani w różne projekty i zadania do wykonania, prowadziliśmy dyskusję, zadawaliśmy pytania. Szkolenia z Business English były prowadzone przez lektora ze szkoły językowej codziennie przez 6 tygodni. Dzięki zajęciom językowym mogłam lepiej przygotować się do procesu rekrutacji (ćwiczyliśmy pisanie CV, rozmowy kwalifikacyjne, analizę SWOT). Prowadzący zwracał uwagę na to, aby każdy z nas mógł się „rozgadać”.
Po szkoleniach przyszedł czas na egzamin, który dla osób uczestniczących w zajęciach i pragnących coś z nich wynieść był jedynie formalnością.
Na każdym etapie projektu pomocą zawsze służyli nam pracownicy z fundacji Stella Virium i State Street, a po szkoleniach każdy z nas mógł skorzystać z programu mentoringowego.
Moja mentorka okazała się osobą bardzo otwartą, zmotywowaną by mi pomóc w osiągnięciu moich celów. Była mi prawdziwą przyjaciółką, która wysłucha w potrzebie, zmotywuje, podniesie na duchu. Pomogła mi również w przygotowaniu się do rozmów kwalifikacyjnych, także merytorycznie, abym mogła złożyć swoje podanie do State Street.

Pracownik State Street: Z perspektywy czasu, czy uważasz, że udział w projekcie był wartościowy? Czy wpłynął pozytywnie na Twoją wiedzę i umiejętności?

Gabrysia: Dzięki projektowi BBO i wsparciu mojej mentorki od niedawna jestem nowym pracownikiem firmy State Street. Pracuję całkowicie zdalnie i mogę pogodzić pracę z opieką nad siedmiolatkiem. Trafiłam do świetnego i zgranego zespołu i obecnie jestem na onboardingu. Mam wyznaczoną osobę, która opiekuje się mną i wdraża mnie zakres mojej pracy w fund accounting – Buddy.
Uczestniczenie w programie BBO dało mi szansę na powrót do pracy w korporacji, na uwierzenie w siebie i swoje możliwości. Było niesamowitą przygodą i doświadczeniem. Miałam okazję spotkać fantastycznych ludzi z pasją i otwartych na dzielenie się wiedzą - a obecnie mogę się z nimi komunikować na firmowym chacie 😊.

Historia Gabrieli inspiruje i motywuje do działania. Projekty realizowane wspólnie przez Fundację Rozwoju Kwalifikacji Stella Virium oraz organizację State Street są nastawione na rozwój oraz realizowane są zgodnie z ideą Long Life Learning. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy jesteśmy w stanie zapewnić profesjonalne szkolenia i wsparcie, na każdym etapie projektu.
Zachęcamy do śledzenia strony Fundacji, bo tam dzielimy się wszystkimi aktualnościami dotyczącymi nowych projektów.

Wstecz
Udostępnij:
Loading...