Przejdź do głównej zawartości

Career Boost, Career Turn, Barriers Breaking Opportunity - po co to wszystko?

23 lipca 2020

W dzisiejszym wpisie napisałem o swoich doświadczeniach.

Pracuję dla naszej fundacji w wyniku wzięcia udziału w jednym z takich świetnych programów. Wiele lat byłem pracownikiem w krakowskiej firmie, aż stwierdziłem, że potrzebuje odmiany. Program w którym wziąłem udział oferował mi trzymiesięczny płatny staż, w wybranej firmie, a także pomoc pośrednika pracy przy jej znalezieniu.

To właśnie było dla mnie najbardziej atrakcyjne, jako że chciałem założyć swoją działalność, fundacja pomogła mi wejść „na rynek”. Taką formę „uwieńczenia” programów aktywizacyjnych oferuje, np. Barriers Breaking Oportunity – program stworzony we współpracy z międzynarodową organizacją State Street.

Program – pigułka

W projekcie, w którym uczestniczyłem, przygotowanie uczestnika do wkroczenia na rynek pracy odbywało się na dwóch torach jednocześnie. Każdy z nas pracował z ogólną dla wszystkich tematyką, określiłbym to „pracowniczym savoir vivre’m”. Jako że tego typu programy kierowane są w dużej mierze do osób z różnych powodów wykluczonych społecznie, duży nacisk kładziony był na poprawność zachowań w grupie, zespole pracowniczym, współpracę, itd. Oparte to było o kompleksową pracę indywidualną uczestników i psychologa.

To świetne rozwiązanie, które pozwoliło beneficjentom dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o sobie, również pod kątem pracy, na przykład jaki jej rodzaj byłby dla nich najlepiej dopasowany.

Ten rodzaj pomocy oferowany jest także w programach Career Boost, Career Turn – nie jest to obligatoryjne, ale wszystkich gorąco zachęcam do skorzystania!

Dodatkową, bardzo ciekawą formą pomocy okazały się dla mnie informacje o pisaniu swojego CV. Przyznam się szczerze, że nigdy takowego nie robiłem, a dzięki programowi napisałem całkiem fajne CV w obecnie panujących trendach.

Drugą częścią całego kilkumiesięcznego programu, były szkolenia już bardziej specjalistyczne. Dostosowane do zainteresowań uczestników, a przede wszystkim wedle ich chęci rozwoju w danym kierunku. Trwało to dłużej niż w przypadku programów z naszego ramienia, ponieważ najpierw należało poznać uczestników – później na podstawie szczegółowych wywiadów poszukać i dobrać odpowiednich wykonawców.

W przypadku naszych inicjatyw, cel i zakres szkoleń został z góry ustalony, więc osoby zgłaszające się wiedzą czego szukają - i znajdują pełną, kompleksową pomoc w naszej działalności!

Wstecz
Udostępnij:
Loading...