W 2024 roku odbędzie się czwarta edycja Helping Hand, szczegółowe terminy zostaną ogłoszone wiosną. Zapraszamy!
Czym jest Helping Hand?
W 2023 odbyła się trzecia edycja BEZPŁATNEGO, edukacyjnego projektu dla osób zainteresowanych rozpoczęciem pracy w środowisku międzynarodowym, nastawionych na naukę biznesowego języka angielskiego, narzędzi informatycznych przydatnych w pracy oraz poznaniem nowoczesnych standardów pracy.
Projekt miał pokazać uczestnikom specyfikę pracy w środowisku międzynarodowym, z uwzględnieniem specyfiki pracy w poszczególnych działach firmy „od środka” oraz dać im możliwość sprawdzenia i wzmocnienia kompetencji językowych poprzez szkolenia prowadzone w całości w języku angielskim oraz dedykowane indywidualne konwersacje z Business English. Wszystkie działania projektowe prowadzone były przez pracowników - wolontariuszy State Street, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami, aby pomóc im osiągnąć wybrany cel zawodowy.
Do kogo kierujemy projekt?
Do osób różnorodnych, znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy, bezrobotnych, zagrożonych wykluczeniem zawodowym:
w tym do osób:
- z niepełnosprawnościami;
- bez doświadczenia w pracy w korporacji;
- defaworyzowanych ze względu na wiek, pochodzenie lub inną przyczynę;
- opiekunów osób zależnych (dzieci, osób starszych);
- powracających na rynek pracy po dłuższej przerwie;
- uchodźców i imigrantów.
Kolejna edycja Pomocnej Dłoni odbędzie się już w 2024 roku.
W ramach projektu oferujemy:
- szkolenia w czasie rzeczywistym, on-line w j. angielskim (ok. 5h dziennie)
- indywidualne konwersacje z Business English
- indywidualne spotkania z mentorem/coachem
- trening rozmowy rekrutacyjnej (tzw. mock interview)
- certyfikat potwierdzający uzyskane kompetencje
Projekt przewiduje szkolenia m.in. z kompetencji biznesowych m.in. jak: komunikacja biznesowa, zarządzenie czasem, z MS Office w konkretnym środowisku pracy, spojrzenie na sektor BPO/SSC od środka, wsparcie w przygotowaniu CV.
Czego wymagamy od kandydatów:
- Znajomości j. angielskiego w stopniu co najmniej komunikatywnym
- Znajomości MS Office w stopniu co najmniej podstawowym
- Silnej motywacji do zmiany swojej sytuacji zawodowej
Korzyści z udziału w projekcie:
Projekt umożliwi Ci:
- wejście lub powrót na rynek pracy
- zwiększenie pewności siebie i motywacji w poszukiwaniu zatrudnienia
- zdobycie nowych kompetencji
- adaptację do nowego środowiska pracy
- poszerzenie sieci kontaktów
Zapisy
przyjmujemy poprzez zakładkę APLIKUJ (ilość miejsc ograniczona). Dokładne daty otwarcia zapisów zostaną opublikowane wiosną.
A oto opinie uczestników drugiej edycji (2022):
Anna C:
Bardzo się cieszę, że miałam okazję wziąć udział w projekcie Pomocna dłoń. Chociaż mam wielu przyjaciół pracujących w środowisku międzynarodowym, cały projekt otworzył mi oczy na różne aspekty pracy w takiej firmie. Bardzo doceniam czas spędzony zarówno podczas sesji mentoringowych, jak i zajęć z języka angielskiego (...) Pracowaliśmy nad moim CV. [Moja tutorka j.angielskiego] pomogła mi również przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych w języku angielskim. Zawsze była otwarta na pomoc i inspirowała mnie dobrymi książkami do czytania w określonych tematach i miejscach, w których szukałam więcej informacji. [Moja mentorka] pomagała mi osiągnąć moje cele w kontekście stworzenia mojego CV i przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Pomagała mi również w budowaniu pewności siebie, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą (...) Aplikowałam o pracę w State Street podczas udziału w Helping Hand i otrzymałam ofertę pracy (...) Zaczynam nową pracę w grudniu! Myślę, że jest to najlepsza recenzja tego programu i tego, jak zadziałał dla mnie :) Dziękuję Stella Virium i zespołowi State Street za poświęcony czas i świetną pracę
Anna R:
Przede wszystkim dziękuję za szansę, którą od was dostałam. Stało się to w momencie, gdy nie zdałam pewnego egzaminu i wydawało mi się, że w moim życiu nic się nie zmieni. Och, jak bardzo się myliłam, :) Dwa tygodnie spotkań z State Street i Waszą Fundacją były dla mnie podstawą do zbudowania poczucia, że nadal będzie pięknie. Podczas spotkań nakreśliłam, czym chcę się zajmować w życiu zawodowym. Przede wszystkim znalazłam pracę. Znalazłam go sama, bez niczyjej pomocy. Poszłam na rozmowę kwalifikacyjną pewna swoich mocnych stron, ale też nie bojąca się mówić o możliwych zagrożeniach z mojej strony (dzieci = choroby i inne nieprzewidziane sytuacje). Na początek dostałam wynagrodzenie znacznie wyższe niż zakładałam dla siebie. To są moje osobiste sukcesy, ale także sukcesy waszej Fundacji i State Street. Wydobywacie z kobiet to, co najlepsze i nie pozwalacie im czuć się gorszymi tylko dlatego, że nie pracowały zawodowo przez większość swojego życia. Dziękuję za wszystko!