Przejdź do głównej zawartości

Wywiad z pracownikami State Street na temat wspólnych działań z Fundacją przy projekcie "Pomocna dłoń".

14 maja 2021

Чим займається State Street (організація та фонд)?

State Street – світовий лідер у сфері фінансових послуг, який працює з інституційними клієнтами – інвестиційними фондами, пенсійними фондами, страховими компаніями, державними установами. Ми є глобальним роботодавцем з різноманітним штатом досвідчених фахівців та мережею з більш ніж 39 000 працівників на більш ніж 100 фінансових ринках. Ми створюємо свій бренд в індустрії фінансових послуг, починаючи з технологій та інновацій у галузі продуктів і закінчуючи корпоративною відповідальністю та розвитком спільноти.

Ми працюємо в Польщі з 2007 року, і в наших офісах у Кракові та Гданську працюють спеціалісти більш ніж у 40 відділах. Ми створюємо робоче середовище, в якому наші співробітники відчувають свою залученість, цінність та підтримку для повного розкриття свого потенціалу. У нас працює близько 6 000 тисяч фахівців, які надають допоміжні послуги в таких галузях, як бухгалтерський облік та управління фондами, мідл-офіс, оцінка активів, фінансова звітність, управління проектами та інформаційні технології.

Навіщо брати участь у громадському проекті Pomocna Dłoń що реалізується State Street та Фондом Stella Virium?

Цей проект розрахований на широке коло людей, які постраждали від COVID-19 не лише в плані втрати роботи, а й погіршення психічного здоров'я, сімейних стосунків. Проект пропонує можливість скористатися допомогою досвідченіших людей у питаннях пошуку роботи, проходження співбесід, ведення домашнього бюджету – зрозуміло, все у формі дистанційних занять та семінарів. Можна буде взяти участь у консультаціях із психологом, юристом. Участь у проекті абсолютно безкоштовна.

Чому ви вирішили організувати проект "Рука допомоги"?

Pandemia COVID-19 dotknęła w jakimś stopniu nas wszystkich – jednak najbardziej wpłynęła na los ludzi w niepewnej sytuacji osobistej i zawodowej, osoby ze stwierdzonym stopniem niepełnosprawności, z depresją albo zaburzeniami lękowymi, matki, które po dłuższej przerwie planowały wrócić na rynek pracy, osoby samotne. Chcieliśmy móc wyciągnąć rękę do osób w trudnych sytuacjach i wykorzystać do tego zasoby, które posiadamy zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

W jaki sposób projekt Pomocna Dłoń różni się od innych?

Przede wszystkim tym, że ma on bardzo szeroki zasięg – wymagania to komunikatywna znajomość języka polskiego, stały dostęp do Internetu i pogorszenie sytuacji życiowej w związku z trwającą pandemią COVID-19. Żadna lokalizacja w Polsce nie jest tutaj przeszkodą, ponieważ rozmowy i warsztaty odbywają się i tak w trybie zdalnym. Cel Projektu nie jest z góry narzucony. Każdy Beneficjent, przede wszystkim poprzez Mentoring będzie mógł zbudować własny, dostosowany do jego potrzeb cel, który będzie realizował.

W jakiej formie będzie realizowany ten projekt?

Przede wszystkim w formie wirtualnych spotkań 1 na 1 Beneficjentów z Mentorami, którzy będą prowadzić ich przez najbliższe miesiące. Planowane są także warsztaty z zakresu umiejętności miękkich, jak np. radzenie sobie ze stresem oraz techniczne aspekty, m.in. pakiet Office. Pakiet szkoleniowy przygotują i dostarcza Trenerzy State Street. Oferowane będą także spotkania ze specjalistami – prawnikami, psychologiem – w zależności od potrzeb danego Beneficjenta.
Jak długo będzie realizowany projekt Pomocna Dłoń?
Długość trwania projektu jest zależna od wielu czynników. Chcemy, aby ta relacja była długoterminowa, tak więc wstępnie zakładamy, że zakończy się on we wrześniu bieżącego roku.

Czego oczekujecie w związku z realizacją projektu Pomocna Dłoń?

Liczymy na to, że uczestnicy projektu otrzymają niezbędne narzędzia do radzenia sobie z różnymi sytuacjami, w zależności od ich potrzeb – z kryzysem psychicznym, z problemami osobistymi, z sytuacją zawodową, poszukiwaniem pracy. Bardzo zależy nam na tym by zwiększyć pewność siebie i poczucie sprawczości uczestników.
Kto będzie prowadzić zajęcia i wsparcie w ramach tego projektu?
Pracownicy State Street będący doświadczonymi Mentorami i Trenerami, którzy w ramach wolontariatu chcą się podzielić swoja wiedzą, doświadczeniem i empatią. Wsparcia udzielą także specjaliści z zakresu prawa i psychologii.

Czym jest dla Was idea lifelong-learning?

To ciągłe szukanie i nabieranie nowych doświadczeń, otwartość na zmiany w otaczającym nas świecie, podejście, że żaden wiek nie przekreśla możliwości nauczenia się czegoś nowego i że życie to wieloletnia, niekończąca się lekcja.

Wstecz
Udostępnij:
Loading...